Pedagog do uczniów.

Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi !

Niestety nie mam  teraz możliwości spotkania się z Wami osobiście, a bardzo zależy mi na utrzymaniu z kontaktu z Wami, dlatego piszę do Was tych kilka słów.

Wiem, że jesteście w stałym kontakcie ze swoimi nauczycielami i wychowawcami, że jesteście pod dobrą opieką. Mam również świadomość, iż  w sytuacji, gdy w naszym kraju panuje epidemia, targają Wami różne uczucia. Piszę do Was  bo w Was wierzę i jestem przekonana, że jesteście odpowiedzialni.

Proszę Was, pomóżcie swoim rodzicom. Być może zapytacie w jaki sposób?  Ci z Was, którzy mają młodsze rodzeństwo, mogą otoczyć je opieką, pobawić się z nimi, odrobić z nimi lekcje. Możecie również odciążyć rodziców od obowiązków domowych. Wiem, że potraficie! 

Co jest jednak najważniejsze w czasie epidemii?  Nie spotykajcie się z koleżankami i kolegami! Wytrzymajcie! Wszystko wróci szybko do normy, jeśli wszyscy dostosujemy się do wytycznych naszych mądrych lekarzy. Nie bójcie się i nie popadajcie w panikę.  Myjcie ręce, nie dotykajcie bez potrzeby ust, nosa i oczu. Zarażamy się przede wszystkim drogą kropelkową!  Na pewno wiele razy o tym słyszeliście lub czytaliście.

 Zmieniła się też Wasza nauka. Teraz odbywają się lekcje online. Wszyscy musicie się zmobilizować i wydobyć z siebie pokłady samodyscypliny. Tylko dzięki własnej  pozytywnej motywacji do nauki ułatwicie sobie, nauczycielom i rodzicom wyjście z tej trudnej sytuacji. Chciałabym, aby takie lekcje były dla Was ciekawe i dawały wszystkim satysfakcję.

 Pokażcie swoim rodzicom, że jesteście odpowiedzialni i można Wam zaufać!

Wiem, że potraficie miło zaskoczyć rodziców i swoich nauczycieli.

Pamiętajcie, my w Was wierzymy!

Na koniec przypominam – rodzina jest najważniejsza! Dbajcie o siebie, swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków i wszystkich  bliskich.

W związku z tym, że nie możemy teraz się spotykać w moim gabinecie, uruchomiłam adres   pedagog.nowacerkiew@gmail.com i zachęcam Was do kontaktu taką drogą. Piszcie o każdej nurtującej Was sprawie.

Pozdrawiam Was serdecznie

 pedagog.nowacerkiew@gmail.com

Ludwika Moga