Pierwsze spotkanie w ramach projektu Erasmus+

W dniach 26 i 27 listopada odbyły się w naszej szkole pierwsze spotkania w ramach projektu Erasmus+ „Akademia młodego ratownika w pierwszej pomocy i ochronie życia”. 

W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele partnerów projektu z Gliwic, Wetzlar (Niemcy) i Bukaresztu (Rumunia), lider projektu z Politechniki Śląskiej oraz przedstawiciele naszej szkoły.

Podczas spotkań przedstawione zostały najważniejsze cele projektu, propozycje ich realizacji, możliwości wymiany dobrych praktyk oraz poznanie partnerów projektu.

Ważnym punktem programu była również prezentacja naszej szkoły oraz krótki występ artystyczny, który w j. angielskim i polskim zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Goście z dużym zainteresowaniem, słuchali wierszy i piosenek w wykonaniu dzieci i młodzieży, obejrzeli sale lekcyjne, zwiedzili szkolną izbę pamięci, bibliotekę, pokój nauczycielski, oglądali gazetki ścienne oraz prace uczniów.

W drugim dniu wizyty odbyło się również spotkanie z Wójtem Gminy Chojnice oraz panią dyrektor GZO. Tematem przewodnim były zagadnienia projektowe oraz prezentacja walorów turystycznych naszego regionu. 

Jeziora połączone rzekami, przepiękny PN Bory Tucholskie, ośrodek żeglarski w Charzykowach, zabytki Starego Miasta w Chojnicach, zapora w Mylofie czy położony nieco dalej akwedukt w Fojutowie, to tylko kilka atrakcji, które mieli możliwość zobaczyć nasi goście, a wkrótce zobaczą również uczniowie z partnerskich szkół.

Podczas spotkań i wycieczek nie udało się uniknąć tematu zeszłorocznej nawałnicy, której skutki widoczne były z wieży widokowej oraz podczas przejazdu do Mylofu.

Dzięki uprzejmości pana  dyrektora Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie mogliśmy prześledzić proces technologiczny wyłuszczania nasion, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa i nasze lasy odzyskają dawne piękno.

Cieszymy się, że naszym gościom spodobała się szkoła i okolica.