„Owady zapylające”

Zajęcia przyrodnicze z Panią Justyną Rymon Lipińską pt. „Owady zapylające”

Owady zapylające odgrywają ogromną rolę w środowisku naturalnym. To dzięki nim rośliny mogą się rozmnażać i tworzyć bazę pokarmową oraz siedliska życia dla innych organizmów. Bez nich nie byłaby też możliwa uprawa większości warzyw i owoców. 

Badania naukowe są jednak alarmujące – liczba zapylaczy maleje w zastraszającym tempie, głównie z powodu działalności człowieka.

Zajęcia w naszej szkole przeprowadziła Pani Justyna Rymon Lipińska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego dostarczając nam wiedzy o różnorodności owadów zapylających, ich roli i znaczeniu dla środowiska przyrodniczego i produkcji żywności. 

Zajęcia przyrodnicze pozwolą naszym uczniom  kształtować właściwe postawy i odpowiedzialność ekologiczną.

Serdeczne dziękujemy za wspaniałą lekcję przyrody.