Szanowni Rodzice i opiekunowie naszych przedszkolaków!

Epidemia koronawirusa postawiła nas w nowej, niespodziewanej sytuacji. Najprawdopodobniej spotkamy się dopiero po świętach. Jest to moment  wytchnienia od przedszkolnej rutyny, ale też ogromne wyzwanie dla rodziny, aby zorganizować dziecku czas.  

Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę. Świetnie rozwijają się, nawet wtedy, gdy cały dzień bawią się klockami. Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę. Nauka to również zawiązywanie butów, zapinania suwaków, dbanie o rośliny w domu, segregowanie prania (zbiory, dobieranie w pary) czy  wycieranie sztućców albo przypinanie prania na sznurku suszarki.

My jako nauczyciele deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać i  szukać rozwiązań na sytuacje problemowe. Tak jak do tej pory, będziemy się z Państwem kontaktować w naszych grupach przedszkolnych przy pomocy komunikatora Messenger i odpowiadać na nurtujące Państwa pytania. 

Na stronie internetowej szkoły i szkolnym FB będziemy  zamieszczać propozycje materiałów i informacje o możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu.  Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić? 

Pozwólmy wybierać. 

Życzymy wszystkim zdrowia, cierpliwości i wytrwałości

Alicja Kamińska – dyrektor szkoły

Katarzyna Lorbiecka, Martyna Theil, Ewa Orzłowska – nauczycielki wychowania przedszkolnego