Platforma do nauki zdalnej.

Szanowni Państwo!

Właśnie mija 7 dzień „zdalnej” nauki.  Przez te dni zmagaliśmy się wszyscy  z  wyzwaniami jakie postawił przed nami koronawirus i Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Cały czas próbujemy różnych metod pracy i form komunikacji  z uczniami i rodzicami.  Staramy się, aby wszystko to było bezpieczne dla naszych dzieci  i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, przede wszystkim RODO.

W związku z tym postanowiliśmy,  że oprócz  dziennika elektronicznego Librus , drugim narzędziem jakim będziemy posługiwać się w szkole będzie pakiet G Suite dla szkół i uczelni.  Da nam to dostęp do narzędzi umożliwiających efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami a uczniami. Dzięki G Suite nauczyciele będą mogli jeszcze efektywniej prowadzić zajęcia online, tworzyć wirtualne klasy, dzielić się plikami oraz komunikować z uczniami w jednym miejscu.  Przechodzenie nauczycieli i uczniów do tego pakietu odbędzie się powoli, stopniowo, tak aby nie wprowadzać zamieszania.  Uczniowie lubią wszelkie nowinki techniczne i niewątpliwe opanowanie narzędzi G Suite będzie dla nich dodatkową, nową umiejętnością do wykorzystania gdy wrócimy do szkoły, a  potem  w szkole średniej i dorosłym życiu.

W dzienniku Librus i na stronie intenetowej zamieściliśmy wszelkie stosowne informacje dotyczące wdrożenia pakietu G Suite, prosimy o poczytanie.  Znajdują się tam również służbowe e-maile do dyrektora  i  wszystkich nauczycieli. Wszystko  po to,  aby usprawnić komunikację między nami.  Liczymy na Państwa wyrozumiałości i wsparcie.

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi. 

Załączniki:

  1.  Informacja dla rodzica lub opiekuna o założeniu konta email w szkole wraz ze zgodą rodzica lub opiekuna prawnego
  2. KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
  3. Służbowe e-maile nauczycieli Szkoły Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi