Erasmus +

Dzięki zaangażowaniu w rozwój naszej szkoły i rozpoczęciu współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach podjęte zostały działania w celu nawiązania kontaktów zagranicznych i umożliwienia uczniom naszej szkoły poznania rówieśników z innych krajów, dzielenia się z nimi wiedzą i poznania kultury krajów partnerskich.

I udało się!

Nasza szkoła została pozytywnie zakwalifikowana do udziału w unijnym programie „Erasmus +”.

Partnerami w projekcie koordynowanym przez Politechnikę Śląska, oprócz SP z Nowej Cerkwi, są szkoły podstawowe z Gliwic, Wetzlar (Niemcy) i Bukaresztu (Rumunia).

To pierszy taki program realizowny na terenie Gminy Chojnice!

Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że pierwsze spotkanie – inauguracyjne odbędzie się już niedługo w Naszej Szkole. Spotkamy się wówczas z koordynatorem i partnerami projektu, aby wspólnie ustalić szczegóły współpracy. Będzie to również okazja, aby zaprezentować naszą szkołę i pokazać atrakcje turystyczne Miasta i Gminy Chojnice.

Jesteśmy przekonani, że podjęta  współpraca pozytywnie wpłynie zarówno na rozwój naszej szkoły, jak i Gminy Chojnice.

 

Lider Projektu, wnioskodawca – dr inż. Mariusz Stępień, Politechnika Śląska w Gliwicach

Koordynator i inicjator projektu w SP w Nowej Cerkwi – mgr Katarzyna Helisz