„Dzień Życzliwości i Pozdrowień”

21.11.2023 r. w naszej szkole będziemy obchodzić kolejny kolorowy dzień z profilaktyką „Dzień żółty” z okazji „Dnia Życzliwości i Pozdrowień”.

1. Wszystkie klasy wykonają żółte uśmiechy i wszyscy tego dnia będą je mieli przypięte do ubrania. Wszyscy ubieramy się na żółto.

2. Liderzy Profilaktyki Szkolne ogłaszają konkurs dla klas IV- VIII na rymowankę o tematyce życzliwości, pozdrowień, uśmiechu, dobroci, szczęścia, optymizmu. Prace oddawać do 24.11.23 r. do pedagoga.

3. Liderzy profilaktyki zorganizują happening pod hasłem „Bądź życzliwy każdego dnia”.

4. Na lekcjach religii odbędą się rozmowy na temat czynienia dobra oraz przykazania miłości „ Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”.

5. Biblioteka szkolna zorganizuje akcję pod hasłem ”Żeby lepiej się czytało zakładkę zrób wspaniałą”. Szczegóły znajdziesz TUTAJ ➡️ https://www.spnowacerkiew.pl/?page_id=19116

7. Liderzy Profilaktyki Szkolnej przeprowadzą sondę wśród uczniów na temat- Co to jest życzliwość? Jakie cechy ma osoba życzliwa? Złóż życzenia komuś z okazji „Dnia Życzliwości”.

Promujmy życzliwość, zarażajmy nią, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta.

Uświadamiajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi- wróci do nas ze zdwojoną siłą.

Z okazji dnia życzliwości życzymy wszystkim aby doznawali życzliwości i dawali ją innym !!!!!