Gminny etap ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 13 grudnia 2019r. zwycięzcy eliminacji szkolnych wzięli udział w etapie gminnym ogólnopolskiego konkursu ,, Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W tym roku były to uczennice klasy VIII: Nina Raszke, Oliwia Sroka, Kinga Szyszka i Agata Burczyk.

Konkurs składał się z dwóch części – pierwszą był test z wiedzy teoretycznej. Drugą konkurencją była gra terenowa: ,,Wyprawa podróżnika- poznajemy sowy”. Tutaj musimy się pochwalić, bo nasza drużyna wykonała to zadanie jako pierwsza, wprawiając wszystkich w zachwyt, gdyż jedna z uczennic (po kontuzji kostki) poruszała się o kulach. Pomimo wiedzy, liczył się również czas.

 Następnie pojechaliśmy do Klosnowa na pyszną grochówkę, ciasto drożdżowe oraz ciepłą herbatę. Mimo, że pogoda nie dopisywała to humory mieliśmy przednie. Na koniec ogrzaliśmy się przy ognisku i czekaliśmy na wręczenie nagród za etap szkolny. Na ostateczne wyniki etapu gminnego, w którym zmagało się 21 szkół musimy poczekać i niebawem pojawią się one na stronie Zaborskiego Parku Krajobrazowego.