POZNAJEMY ZABORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

 
Dnia 23 maja 2019r. odbył się etap Parkowy Konkursu „Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy” dla klas IV – VI szkół podstawowych. Do tego etapu zakwalifikowały się uczennice z klasy VI SP Oliwia Jażdżewska i Malwina Ginter oraz z klasy V SP Dominika Błaszkowska.

Konkurs w tym roku odbył się w nieco zmienionej formule. Do finału awansowały trzyosobowe reprezentacje z 23. szkół z terenu miasta i gminy Chojnice, miasta i gminy Brusy oraz gminy Konarzyny.

Na wielki finał do Charzyków dotarło 21. drużyn, które zmierzły się z testem oraz wzięły udział w grze terenowej „Wyprawa przyrodnika”.

Nasze reprezentantki walczyły bardzo dzielnie. Z gry terenowej otrzymały maksymalną ilość punktów, natomiast test okazał się trudniejszy i finalnie zdobyły nagrodę za udział, którą były dyplomy i piękne poduszki z logo parku i zwierzętami w nim występującymi.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się przy Chojnickim Klubie Żeglarskim w Charzykowach, które było połączone z ogniskiem i kiełbaskami.
A G-K