Żołnierze z Nieżychowic z wizytą w szkole

6 lutego 2019 r. odwiedzili nas żołnierze z 34 Batalionu Radiotechnicznego z Nieżychowic.

Grupa wojskowych pod dowództwem kpt. Roberta Kędraka najpierw odwiedziła Izbę Pamięci w szkole, gdzie kustosz pani Kazimiera Szark szeroko opowiedziała o naszym patronie i historii szkoły. Żołnierze byli pod dużym wrażeniem pamiątek zgromadzonych w Szkolnej Izbie Pamięci i opowieści p. Szark.

Następnie żołnierze poświęcili czas dzieciom. Spotkali się z przedszkolakami i klasą pierwszą, gdzie wzbudzili dużo dziecięcej radości i podziwu. Dzieci żywo zareagowały nie tylko na wojskowe mundury, ale też z zaciekawieniem oglądały atrapy wojskowego uzbrojenia.

Natomiast uczniowie klasy VIII mieli niebywałą okazję spotkać się z weteranem wojny w Afganistanie i Czadzie. Na początku nieśmiało pytali o bezpieczeństwo misji, trudne akcje i wyposażenie wozów bojowych. Później pytania dotyczyły ścieżki kształcenia, możliwości awansu i wysokości zarobków. Kilkoro uczniów zadeklarowało chęć podjęcia nauki w szkołach wojskowych, a spotkanie z weteranem utwierdziło ich w tym zamiarze.

Na sam koniec odbył się mecz piłki nożnej – chłopcy z klas III gimnazjum kontra żołnierze. Walka była zacięta i emocjonująca, a poświęcenie obu stron „iście ułańskie”. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie kl. III. Brawo!

Dziękujemy kapitanowi Robertowi Kędrakowi i wszystkim żołnierzom za przybycie do naszej szkoły.

To był wyjątkowe i pełne pozytywnych wrażeń spotkanie. Pozdrawiamy!