Żywa lekcja przyrody

W dniu dzisiejszym odbyła się wystawa owadów egzotycznych dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Była to żywa lekcja przyrody. Uczniowie wraz z nauczycielami mogli podziwiać niesamowity świat owadów. Zdecydowana większość prezentowanych okazów nie występuje naturalnie w Polsce. Pokaz prowadzili Państwo Rejmer z Torunia, którzy są prawdziwymi pasjonatami i znawcami tych niespotykanych na co dzień zwierząt.

Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek ze świata gadów, pajęczaków i owadów. Obejrzeliśmy z bliska i mogliśmy dotknąć m.in. Kameleona jemeńskiego, wije, agamy, gekony, patyczaki, straszyki, karaczana, chrząszcza, skorpiona, modliszkę, liśćce, ptaszniki i wiele innych. Obejrzeliśmy również wylinkę węża. Pokaz wywarł na nas wiele emocji, zarówno budzących podziw jak i obrzydzenie. Ale nie brakowało odważnych by wziąć owady na swoje ręce.

Te fascynujące owady widzieli wszyscy uczniowie, również najmłodsze dzieci z przedszkola miały swoją chwilę z „robakami”. Pod koniec lekcji uczniowie brali udział w quizie, gdzie nagrodą były prawdziwe patyczaki; jak również kilkanaście uczniów zakupiło te owady, by w swoich domach prowadzić ich hodowlę.