Grudniowe wspomnienia z zerówki

Święta Bożego Narodzenia minęły bardzo szybko, lecz ciągle magia świąt gości w naszych sercach, dlatego też przypomnijmy sobie jak to było… 

Gdy w naszej szkole swoje miejsce zajęła choinka, dzieci z zerówki postanowiły jak najszybciej ją udekorować. Nożyczki, czerwony papier i klej: tylko tyle wystarczyło do stworzenia łańcucha, który poza lampkami jako pierwszy pojawiła się na naszym świątecznym drzewku. Zajęcia te nie tylko sprawiły nam wiele radości ,ale przede wszystkim przypomniały , że już niedługo odwiedzi na Św. Mikołaj.

I tak właśnie następnego dnia przyszedł ten tajemniczy gość w czerwonym ubranku i z workiem pełnym prezentów. Każdy z Nas dostał małą niespodziankę od Świętego Mikołaja, ale też Mikołaj nie wyszedł z pustymi rękoma, gdyż każde dziecko miało dla niego przygotowaną kartkę świąteczna z podziękowaniami.

Nie mogliśmy również odmówić sobie przyjemności pojechania do wioski Św. Mikołaja w ośrodku agroturystycznym ,, Ściernisko” w Żukowie. Spędziliśmy tam wspaniały czas, przygotowując pierniczki, które potem zjedliśmy popijając ciepłym kakaem. Dekorowaliśmy bombki kolorowymi cekinami, wstążkami, kokardkami. Zobaczyliśmy też gdzie i jak mieszkają renifery Mikołaja i inne jego zwierzątka. Pogoda nam sprzyjała, więc uczestniczyliśmy w grze terenowej, w której Święty Mikołaj dawała nam mapę z zaznaczonymi punktami, gdzie wykonywaliśmy różna zadania.

Ten magiczny okres świąt sprawił, że czujemy się jak jedna wielka rodzina i do dziś wspominamy ten miło spędzony razem czas.