PEDAGOG DO UCZNIÓW „Drzewo marzeń”

 

Każdy z nas czegoś pragnie i o czymś marzy. W obecnej sytuacji często pozostają nam tylko marzenia, które w przyszłości mogą się spełnić.
Nie raz marzymy skromnie i nie pewnie ponieważ boimy się, że one się nie spełnią. Czasem marzymy głośno i otwarcie wierząc, że dostaniemy od życia to co chcemy. Jednakże jedynym sposobem realizacji swoich marzeń jest DZIAŁANIE, dlatego też chcę Was zachęcić do stworzenia własnego drzewa marzeń. Każdy członek twojej rodziny może stworzyć takie drzewo, ale też możecie stworzyć jedno wielkie wspólne drzewo marzeń i zawiesić je w ramce w salonie aby przypominało Wam o tym czego pragniecie i o tym, że należy robić nawet małe kroki w kierunku tych marzeń bo nic samo do nas nie przyjdzie. Poza tym, dobrze jest też być świadomym tego czego sami pragniemy i czego pragną nasi najbliżsi, a później wspaniale będziecie celebrować spełnione marzenia.

Propozycja -jak się zabrać za drzewo marzeń?

KROK 1- Uświadomcie sobie, że marzenia same się nie spełnią i aby je osiągnąć należy wykonać pierwszy ruch – otwarcie i dumnie spisać swoje marzenia.

KROK 2- Wydrukujcie, narysujcie, jakkolwiek stwórzcie swoje drzewo marzeń, na razie suchy pień i puste gałęzie oraz liście. Marzenia zatem możemy podzielić na różne sposoby i odznaczyć je tym samym na naszym drzewie wpisując je w różne liście
a) marzenia: małe, duże i wielkie
b) marzenia związane z: rodziną, pracą, szkołą (rozwój osobisty), odpoczynek (relaks)
c) marzenia poszczególnego członka rodziny: mamy, taty, dziecka

Takich podziałów może być o wiele więcej, wszystko zależy jak na to spojrzycie. Mając już liście (wydrukowane, narysowane lub zrobione jakąkolwiek formą plastyczną) należy wziąć je i zapisać pierwsze marzenia wraz z dzisiejszą datą. Zapisane liście przyklejamy do gałęzi drzew.

KROK 3- Zawieś swoje drzewo w widocznym miejscu. Taki obraz możecie zawiesić w ramce. Dla lepszego dostępu możesz zdjąć szybę z ramki tak aby łatwo było można w każdym momencie coś dopisać lub dokleić.

KROK 4- Marzenia, które udało się zrealizować należy celebrować. Zacznijcie od zrobienia i przyklejenia kwiatka na danym liściu ze spełnionym marzeniem. To będzie znak dla Was że działacie, rozwijacie się i spełniacie swoje marzenia. Później z rodziną zastanówcie się jak możecie wspólnie uświęcić ten sukces.

Życzę Wam abyście się rozwijali i spełniali wszystkie marzenia te bliskie i odległe, wtedy osiągniecie sukces.

Pozdrawiam Was- Ludwika Moga – pedagog

Pisz w każdej nurtującej Cię sprawie ludwika@spnowacerkie.pl
źródłó-Katarzyna Góralczyk