Zgadnij, kto jest tym małym czytelnikiem?

Edit: Zagadka rozwiązana!
Na zdjęciu jest p. Emilia Piątek – nauczycielka j. polskiego i j. angielskiego
Zagadkę poprawnie rozwiązała Oliwia Wiligała z kl. V. GRATULUJEMY!

 

UWAGA!
Nie podawajcie odpowiedzi pod postem. Wyślijcie maila. Niech inni też mają szansę odgadnąć! 😊😊😊

 

Od kiedy pamiętam, lubiłam czytać. W swojej biblioteczce mam do dziś egzemplarz „Pana Kleksa”, który dostałam po ukończeniu I klasy, a w pamięci tkwi wspomnienie letniego, słonecznego dnia, gdy siedzę na skraju pola pod lasem i czytam właśnie tę książkę, zajadając herbatniki w czekoladzie. Na polu dorośli zajmują się żniwami, a ja podróżuję wraz z bohaterami powieści, przeżywając ich problemy i ciesząc z ich tryumfu. Chwila ta wraca do mnie, ilekroć przewracam kartki tej książki. Zwłaszcza tę jedną, przypadkowo przed laty pomazaną czekoladą.

 Z młodzieńczych lat najmilej wspominam „Anię z Zielonego Wzgórza”. Pochłonęłam wręcz całą serię o Ani w czasie pewnych deszczowych ferii, ponieważ zainteresowały mnie jej przygody. Zachwycona byłam tym, że mogę się dowiedzieć, jakie były dalsze jej losy, gdy była już dorosła, np. czy pokochała Gilberta, czy miała dzieci, czy byli szczęśliwi…

Do dziś lubię czytać, chociaż częściej teraz korzystam z książek w wersji elektronicznej. Wprawdzie nauczycielskie obowiązki pochłaniają wiele czasu, ale nadal zdarza się zarwać noc dla dobrej lektury. Czytać od deski do deski, jedząc w biegu, odkładając wszystko inne na potem, nawet wyjścia do toalety. Szaleństwo… Bardzo przyjemne szaleństwo, którego i Wam życzę.”

 

Czy już wiesz, kto jest małym czytelnikiem? Swoją odpowiedź wyślij na adres: bibliotekanc@gmail.com

Następna zagadka ukaże się we wtorek, 7 kwietnia.

Osoba, której uda się jako pierwszej udzielić najwięcej prawidłowych odpowiedzi w kolejnych zadaniach wygrywa nagrodę książkową.

Zasady zabawy “Co dorośli czytali, kiedy byli mali?” opisane są na stronie https://www.spnowacerkiew.pl/?p=9098 

Powodzenia!