Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzisiaj 21 listopada w szkole Podstawowej w Nowej Cerkwi z okazji „Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień”odbył się apel. Liderzy Profilaktyki Szkolnej poinformowali wszystkich, że dzień ten został uchwalony w 1973 r.  W Stanach Zjednoczonych, a jego celem było uwrażliwienie ludzi oraz wzbudzenie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie – Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować: uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję, że jesteś…„ Wszystkiego najlepszego…”, czy „ Miłego dnia!”- to proste, znane wszystkim słowa, ,a mamy pewność, że wywołują radości uśmiech. Chcesz być życzliwy? Kieruj się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Mocno zaakcentowano, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi- wróci do nas ze zdwojoną mocom. 

Przedstawienie na temat życzliwości przygotował teatr szkolny „ Na przerwie”. Kl. II przedstawiła inscenizację wiersza” Dzień uśmiechu”, a chór szkolny „ Muzykalne Smerfy” zaśpiewał piosenkę o przyjaźni.  Z tej okazji ogłoszono też konkursy dla kl. I-III na medal życzliwości i dla kl. IV- VIII na rymowankę o życzliwości, a Liderzy Profilaktyki przeprowadzili sondę nt. Co to jest życzliwość?. Biblioteka szkolna zorganizowała „Życzliwą loterię książkową”.  Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły byli mili i radośni. 

 Dzień ten jest spójny z ogólnopolskimi  akcjami prowadzonymi w naszej szkole od dłuższego czasu- „ Bądź kumplem nie dokuczaj” i „ Szkoła z pozytywna uwagą” gdyż osoby życzliwe są dobrymi kumplami i dostają pozytywne uwagi. Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi promuje życzliwość i czynienie dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta. 

 Z okazji „Dnia Życzliwości i Pozdrowień” uczniowie i pracownicy szkoły  życzą wszystkim aby doznawali życzliwości i dawali ją innym.