Integracja pokoleń

Spotkanie uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi w ramach projektu integracji pokoleń.

17 maja w Szkole Podstawowej odbyło się wyjątkowe spotkanie. Gościliśmy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Chojnic (z pracowni edukacyjnej, krawieckiej, tyfloterapeutycznej i Klubu Samopomocy) wraz z terapeutką p. Izą. Uczniowie czytali fragmenty zabawnej książki pt. „ Książka dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać”. Goście natomiast zaprezentowali swoje umiejętności począwszy od śpiewania (nawet w języku angielskim) poprzez czytanie bajki terapeutycznej, czytanie wiersza w języku Braill’a. 

Wspólne braliśmy udział w zajęciach czytelniczo- muzycznych w bibliotece szkolnej. Wspólna zabawa okazała się bardzo udana,chociaż dopiero się poznaliśmy. 

Klasa 4 wraz z p. Martą ugościła wszystkich pysznymi lodami, które przyrządzili sami na zajęciach języka angielskiego. Przy dźwiękach ukulele wszyscy śpiewaliśmy wesołe piosenki „wpadające w ucho”. Od dobrej energii aż kipiało:)

Biblioteka otrzymała w prezencie wspaniałe prace rękodzielnicze wykonane przez uczestników ŚDS pod opieką p. Marleny , natomiast goście zostali obdarowani magnesami z motywem wzorów kaszubskich wykonanymi przez uczniów na lekcji języka kaszubskiego z p. Alicją.  Z gośćmi spotkała się także pedagog- p. Ludwika, która miała dla nich upominki w postaci zakładek do książek. Przebieg spotkania został sfotografowany przez Szkolne Kółko Medialne. Pozdrawiamy serdecznie uczestników i pracowników ŚDS, przesyłamy Wam dużo uśmiechów:)  🙂  🙂