Stypendium NSZZ „Solidarność”

31 sierpnia nasze laureatki stypendium NSZZ „Solidarność” Zosia i Paulina odebrały nagrodę za swoje osiągnięcia. Wszystko zaczęło się od spotkania w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie oprócz wręczenia stypendiów odbyło się spotkanie z uczestnikami protestów i bohaterami sierpnia 1980 roku. Była to niezwykła okazja dla naszych dziewczyn, by historii uczyć się poprzez doświadczenie i spotkanie z tymi, którzy tę historię tworzyli.

Następnie razem z p. Marią Jaśtak, która sprawowała opiekę nad naszymi laureatkami, nasze uczennice zwiedziły Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. W miejscu tym dziewczyny z jednej strony mogły dalej pogłębić swoją wiedzę historyczną, a z drugiej – zobaczyć, jakie ideały stały za silnym doświadczeniem jedności Polaków – demokracja, społeczeństwo otwarte i solidarne, kultura dialogu.
Doświadczeniem, które poskutkowało pokojową rewolucją rozprzestrzeniającą się na całą Europę.

Mamy nadzieję, że cały wyjazd okazał się dla naszych dziewczyn bardzo owocny. Cała nasza szkolna społeczność jest bardzo dumna z osiągnięć Pauliny i Zosi, którym serdecznie jeszcze raz gratulujemy!