„Ach, co to był za dzień…:)”


12 maja 2023 roku uczniowie klas czwartych oraz piątych naszej szkoły wybrali się na podbój Trójmiasta. Wyprawa rozpoczęła się dość wcześnie, bo o 5.30 rano. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Experyment w Gdyni. To niezwykłe miejsce wprowadziło naszych uczniów w świat wyobraźni, nauki oraz eksperymentowania. Kolejnym punktem oraz ogromną atrakcją dla dzieci był spacer promenadą, nieopodal Teatru Muzycznego. Końcowym i wyczekiwanym miejscem zwiedzania było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Samo miejsce „zapiera dech w piersiach”. Konstrukcja budynku, wystawy, multimedia przeniosły nas w okrutne czasy wojny i cierpienia. To jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie.
Zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domu. Opiekunkami i podróżniczkami tej niezwykłej wyprawy były:
Pani Danuta Szmaglińska, Pani Wioletta Lackowska oraz Pani Lucyna Skurcz.