,,Dobre rady na odpady”

Czy wiecie, że w Polsce tylko 20% generowanych odpadów zostaje poddana recyklingowi albo, że istnieje miasto zaro waste – Kamikatsu ( w Japonii) którego mieszkańcy poddają recyklingowi aż 80% swoich odpadów, a śmieci segregują na 45 kategorii… ? Te i inne ciekawostki przedstawiła nam p. Regina Bluma z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze, która wczoraj (25.04) odwiedziła naszą szkołę. W czasie spotkania poznaliśmy zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz najczęściej popełniane błędy w tym zakresie.

Prawidłowa segregacja odpadów pozwala na recykling, czyli ponowne przetworzenie odpadów oraz umożliwia ograniczenie ilości śmieci, jakie trafiają na składowiska. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby każdy z nas świadomie włączył się w proces segregacji odpadów oraz ich recyklingu. Tylko dzięki takiemu podejściu wszyscy będziemy mogli żyć w mniej zanieczyszczonym środowisku, oddychać świeżym powietrzem oraz pić czystą wodę!!!