Wspaniałe miejsce, niezapomniana lekcja historii.

20 października uczniowie z klasy VI wraz z wychowawczynią wybrali się na pieszą wycieczkę do Objezierza, gdzie niecałe 4 km od naszej szkoły znajduje się dom państwa Kopiszków. Cudowne miejsce przepełnione historią i tradycją.
W zabudowaniach gospodarczych właściciele zgromadzili mnóstwo cennych eksponatów, które mogliśmy dotknąć, samodzielnie sprawdzić ich działanie i dowiedzieć się o ich przeznaczeniu.
Ilość eksponatów jest ogromna! Miechy kowalskie, kowadła, wiertła … różnorodne lampy, np. stara lampa do wozu konnego, żelazka, dawne maszyny, czy urządzenia do mielenia mąki, wirówki do mleka … mnóstwo własnoręcznie rzeźbionych figurek, kapliczek, stylizowanych szopek bożonarodzeniowych, witraży …
Przewodnikiem po tym niesamowitym miejscu był pan Krzysztof, który nie tylko pasjonuje się historią i tradycją, ale również potrafi z pasją opowiadać o zgromadzonych przez lata zbiorach.
Na zakończenie naszego spotkania skosztowaliśmy pysznego ciasta i upiekliśmy na ognisku kiełbaski.

Dziękujemy państwu Kopiszkom za wspaniałą lekcję historii i bardzo mile spędzony czas.
Na pewno tam wrócimy!❤