Pożegnanie absolwentów

„Przyszłość zaczyna się dziś” – takim hasłem pożegnaliśmy 30 absolwentów z klasy VIII A i VIII B dnia 24 czerwca 2022r.

Uroczysta akademia z udziałem absolwentów, ich rodziców, pań dyrektor oraz grona pedagogicznego zaczęła się od odśpiewania hymnu i przekazania sztandaru szkoły nowym chorążym z klasy VII. Było ślubowanie i przyrzeczenia. Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej wraz z nagrodami dokonały panie dyrektor wraz z wychowawczyniami. Podziękowano również rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły przez te 8 lat. Nagrodzono uczniów dyplomami za bardzo dobre wyniki w nauce. Nagrody książkowe otrzymali też najlepsi sportowcy, pomocnicy biblioteki, działacze samorządu szkolnego, liderzy profilaktyki szkolnej, a tytuł najlepszego i najpopularniejszego sportowca otrzymała Lucyna Kobryś.

Część artystyczną przygotowały panie Lucyna Skurcz i Emilia Piątek. Było dużo śmiechu za sprawą przedstawienia pt. „Po co nam szkoła?”, a wychowawczynie klas VIII, pani dyrektor i inni nauczyciele mogli zobaczyć siebie w krzywym zwierciadle, będąc parodiowane przez absolwentów. Usłyszały swoje „topowe teksty” wypowiadane do uczniów podczas zajęć. Następnie uczniowie klasy VII pożegnali absolwentów swoim show pt.” Oskary”. Wesoło przebrane hostessy wręczały nominacje w 6 kategoriach. Każdy absolwent został przypisany do jednej, z najbardziej zapamiętanej podczas tych 8 lat w szkole podstawowej przez uczniów dziedziny. I tak nominacje odbyły się w kategoriach: Mistrzowie sportu, filmowcy, komputerowcy, ryby, grzyby i natura, taniec oraz szkolny survival. Ponieważ królowa może być tylko jedna to została nią nasza najlepsza absolwentka a zarazem przewodnicząca samorządu szkolnego i wielka społeczniczka Dominika Błaszkowska. Na koniec podczas występów solowych Basi Januszewskiej i Zosi Szucy nie kryliśmy wzruszeń i łez, a nauczycieli usłyszeli wiele słów podziękowań od uczniów, otrzymali kwiaty i masę uścisków.

Dla naszych absolwentów przyszłość zaczęła się dziś. Dlatego życzyliśmy im mądrych wyborów, dalszych sukcesów, spełniania swoich marzeń i nie poddawania się w dążeniu do celu. Udanych wakacji!

Wychowawczynie klas VIII p. Wioletta Lackowska i p. Aneta Golimowska-Kobus