Niezwykłe spotkanie Marcin z Lasu – Marcin Kostrzyński

Dnia 23 maja 2022 r. odbyły się w naszej szkole spotkania z niezwykle ciekawym człowiekiem, Marcinem Kostrzyńskim. Jest on leśnikiem, dziennikarzem, wnikliwym obserwatorem dzikiej przyrody i świetnym gawędziarzem. Dla dzieci realizuje ,,Przyrodyjki” – ilustrowane filmami opowiadania o zwierzętach. Prowadzi Vloga o problemach ekologii. Tworzy unikalne materiały video o przyrodzie. Występował w telewizji i współtworzył wiele przyrodniczych programów. Ratuje i dokarmia zwierzęta poturbowane przez myśliwych. Wokół swojego domu stworzył dla nich azyl bezpieczeństwa.

Pan Marcin bardzo szybko swoimi opowieściami wprowadził nas w swój świat dzików, wilków, saren, bobrów, lisów, a nawet „Wielkiej Stopy”, a my wysłuchaliśmy jego przygód z wypiekami na twarzy.

Sam o sobie mówił:
“Jestem przyrodnikiem od urodzenia. Każdą wolną chwilę spędzałem w terenie. Tropiłem zwierzęta, uczyłem się ich zwyczajów. Szybko zorientowałem się, że świat przyrody jest inny niż pokazują ludzie. Jest lepszy, poukładany i na swój sposób sprawiedliwy. Zawsze marzyłem o robieniu filmów przyrodniczych. Chciałem przedstawić w nich świat dzikiej przyrody, taki jak go postrzegam. Gdzie zwierzęta mają duszę i wrażliwość nie mniejszą niż nasza. Gdzie środowisko w którym żyjemy jest wszystkim co mamy i nie możemy tego stracić.”

Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie Marcin z Lasu – Marcin Kostrzyński