Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi

Celem tego święta jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Chcemy uświadomić uczniom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Nie pozostali bierni również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dlatego z  okazji tego święta przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami postanowili posprzątać naszą Matkę Ziemię. Odbyły się również lekcje na świeżym powietrzu podczas których uczniowie wspólnie  zastanawiali się jak chronić naszą planetę, oszczędzać jej zasoby, mądrze eksploatować i chronić przyrodę np. poprzez oszczędzanie wody pitnej i prądu.

Podczas sprzątania uczniowie klasy VII odwiedzili dom jednego z uczniów i podziwiali jego króliki. Uczniowie również tańczyli do utworu Jeruzalem, wykonywali plakaty promujące ochronę Ziemi. 

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!