Pokaz papug

13 kwietnia ) w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole odbył się pokaz papug. Gościły u nas dwie papugi, Kakadu biała (Kika) pochodząca z Indonezji oraz Ara (Lila), zamieszkująca głównie lasy Amazonii. Dzieci dowiedziały się, że papugi żywią się głównie suszonymi owocami i mieszanką specjalnych ziaren. Bardzo lubią migdały. Nie mogą być karmione pokarmami, zawierającymi mąkę. Prawdą jest, że papugi potrafią mówić, ale nie powtarzają słów za kimś. Kika potrafi wypowiedzieć cztery słowa , natomiast Lila osiem. Papuga Ara może przeżyć nawet 80 lat, natomiast Kakadu trochę mniej, lecz podobnie. Papugi nie należą też do najtańszych zwierząt, które można kupić w hodowli, czy sklepie zoologicznym. Ich cena waha się w granicach od 10 do 15 tysięcy złotych. W trakcie spotkania papugi zaprezentowały się w locie po sali. Na koniec największa atrakcja, gdyż każde dziecko, które chciało mogło pogłaskać Lilę oraz wziąć ją na rękę lub ramię. Dzieci chętnie uczestniczyły w pokazie papug, zadawały pytania panu prowadzącemu i były bardzo zadowolone z atrakcji dzisiejszego dnia w przedszkolu 🙂🙂