Zajęcia survivalowe 👣😁🏃‍♂️🤸‍♀️

To była niezwykła przygoda!💪😁

22 czerwca na terenie naszej szkoły odbywały się zajęcia survivalowe prowadzone przez instruktorów z Klubu Turystyki Aktywnej AZYMUT.

W zajęciach brali udział uczniowie z klasy IV, VI i VII pod opieką p.Kasi i p. Wiolety.

A wszystko rozpoczęło się od elementów musztry wojskowej – wszak dyscyplina jest bardzo ważna! Następnie z trawy, piasku i węgla uczyliśmy się budować ekologiczne filtry do wody. Każda z grup wykazała się dużym zaangażowaniem i doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Przefiltrowana woda była krystalicznie czysta!

Kolejne zadanie to nauka bezpiecznego rozpalania ognia i posługiwanie się krzesiwem, a gdy ognisko było już gotowe przygotowaliśmy survivalowe herbatki z pokrzywy. Gorąca, ziołowa herbata smakowała wyśmienicie!

Po terenowych zmaganiach przyszedł czas na zajęcia z kodowania, czyli nauka komunikacji, poznawanie różnego rodzaju szyfrów i przesyłanie zaszyfrowanych wiadomości. To było bardzo ciekawe zadanie i wymagało od nas dużego skupienia.

Na koniec survivalowi przedstawiciele klas odebrali dyplomy i gratulacje.

To była niezwykła przygoda!

Dziękujemy KTA AZYMUT za profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.💪

Dziękujemy p. Bartkowi za pomoc w organizacji zajęć.😊