Rowerami w kierunku Zapory

Klasa 6 ruszyła wczoraj rowerami w kierunku zapory w miejscowości Zapora, częściej zwanej przez okolicznych mieszkańców Mylofem. 

Jadąc wśród pól i lasów po szutrowych drogach, prowadząc swoje pojazdy przez bardziej piaszczyste odcinki, dotarliśmy w końcu do celu naszej wyprawy i znaleźliśmy się nad najstarszym sztucznym zbiornikiem wodnym na terenie Polski, stworzonym do celów gospodarczych już w1848. Dzięki uprzejmości Pana Daniela Wieckiego obserwowaliśmy fascynujące widowisko – pojawienie się i narastanie fali wody spływającej z zapory. Niesamowite wrażenie! 

Potem chwila odpoczynku wśród zieleni przy wiejskim sklepiku z pysznymi lodami i powrót, w czasie którego widzieliśmy zabytkowe budynki dworca w Rytlu oraz gorzelni w Jeziorkach.

Oczywiście, na trasie zdarzyły się i drobne awarie, sprawnie usuwane za pomocą magicznego zestawu narzędzi, zabranego przezornie przez Dominika.  To był dzień pełen wrażeń!

Klasa 6 wraz z wychowawczynią dziękuje za pomoc rodzicom, którzy wzięli udział w naszej wycieczce, Pani Darii Szmyt i Panu Radkowi Stoltmannowi, a także pozostałym opiekunom: Pani Ludwice Modze i Panu Łukaszowi Lubińskiemu.