Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – wyniki etapu parkowego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Etap szkolny odbył się 17 grudnia 2020 roku, w którym wzięło udział 23 uczniów z klas VI-VIII. Do etapu parkowego dostało się 3 najlepszych uczniów: Kaja Piekarska z klasy VI oraz Olaf Tojza i Mikołaj Cherek z klasy VIII.

W dniu 25 lutego 2021 reprezentowali oni szkołę w etapie parkowym.  Obydwa etapy odbyły się zdalnie.

Do rywalizacji przystąpiło 15 szkół. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu z zakresu biologii i geografii oraz wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa pomorskiego. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych. Każdy uczestnik konkursu maksymalnie mógł zdobyć 100 punktów. Łącznie odpowiadali na 65 pytań.

Nasi uczniowie zajęli 7 miejsce zdobywając 146 punktów. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz zwycięskiej Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach, która będzie reprezentowała nas na etapie wojewódzkim.

Link do strony Parku

https://www.facebook.com/ZaborskiParkKrajobrazowy
https://linkd.pl/p44md