Kampania czytelnicza „Mała książka- wielki człowiek”.

 

29 października dzieci z klasy 1 dostały wyjątkowe prezenty dla całej rodziny. Są to wyprawki czytelnicze, które składają się z 3 elementów:

 

– książka pt. „ Pierwsze abecadło”- Zawiera zbiór tekstów do wspólnego czytania przez rodziców (dziadków) razem z dziećmi.

 

– broszura dla rodziców pt. „ Książką połączeni”- Zawiera porady dla rodziców na temat- jak można pomóc własnym dzieciom nauczyć się czytać  w sposób przyjemny, w formie zabawy. Znajdziemy tam też świetne pomysły na zabawy do tekstów zamieszczonych w książce „Pierwsze abecadło”.

 

– alfabet Iwony Chmielewskiej- przeznaczony do wycięcia i zabawy literkami.

 

Drodzy Rodzice – miłość do książek to prezent na całe życie– pomóżcie więc Waszym dzieciom nauczyć się czytać, tak aby czytanie kojarzyło im się z radością, a nie tylko z obowiązkiem i żmudnymi ćwiczeniami. Dzieci naśladują Was, niech udzieli im się Wasza radość z czytania i wspólnej zabawy.

 Zachęcam również do skorzystania ze strony internetowej kampanii www.wielki-czlowiek.pl, gdzie znajdziecie dużo ciekawych informacji, filmiki i piosenki, które można obejrzeć wspólnie z dziećmi.

 

Pozdrawiam z biblioteki:)