Szkolny konkurs fotograficzny

„Rodzinne zdjęcia odtwarzane po latach”
Po wielkim sukcesie i Waszym zainteresowaniu oraz zaangażowaniu w konkurs Reprodukcja obrazu zapraszam Was do wzięcia udziału w kolejnym konkursie fotograficznym!
Waszym zadaniem będzie odtworzenie sytuacji uwiecznionej w przeszłości na zdjęciu wykonanym teraz 
Takie rodzinne zdjęcie odtworzone po wielu latach to wspaniała zabawa, ale także może być idealnym prezentem dla krewnych, by pokazać im, jak na przestrzeni kilku, kilkunastu lat zmieniło się nowe pokolenie w rodzinie.
1. Poszukaj w domu dawnych zdjęć z dzieciństwa, na których jesteś sam lub z rodziną.
2. Przybierzcie pozę z dawnych lat i uwiecznijcie tą chwilę . Zwróćcie uwagę na szczegóły (ubrania, przedmioty, wyraz twarzy, itd.)
3. Wysyłając do mnie zdjęcia w treści wiadomości proszę wpisać: imię, nazwisko i klasę.
4. Przysyłacie do mnie zespolone dwa zdjęcia czyli: stare zdjęcie, które odtwarzaliście i Waszą nową fotografię. Zdjęcie zespolone w programie do kolażu zdjęć, na fotografii musi znaleźć się: Imię i pierwsza litera nazwiska, oraz klasa. Jeśli nie potrafisz zespolić zdjęcia wyślij je osobno.
5. Zdjęcia przesyłajcie na mój e-mail: aneta@spnowacerkiew.pl
6. Wszystkie prace biorą udział w konkursie: ,,Rodzinne zdjęcia odtwarzane po latach” i będą zamieszczone na stronie szkoły (jeżeli ktoś nie chce by jego zdjęcie było wstawione na stronę szkoły to proszę o informację o tym w mailu) 
7. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i przedszkolaki . Jeżeli macie rodzeństwo to może być wykonana jedna praca z Waszym: pojedynczym, podwójnym, potrójnym, poczwórnym itd. udziałem w fotografii  (taką informację proszę również zawrzeć w wiadomości do mnie – kto jest na zdjęciu i z jakiej klasy/ oddziału)
8. Prace przysyłacie do 7 VI 2020
9. Głosowanie w konkursie odbędzie się również w formie online na naszym Facebooku szkolnym, a na zwycięzców będą czekały nagrody. Wszystkich zaangażowanych docenię również oceną celującą z plastyki.
Udanej zabawy, wiele uśmiechów!
Trzymam za Was kciuki i czekam z niecierpliwością na Wasze zdjęcia  Pozdrawiam serdecznie
Aneta Golimowska-Kobus

Niżej zobaczycie kilka fascynujących zestawień fotografii, które w niezwykły sposób odtwarzają cenne chwile z przeszłości. Jedno ze zdjęć zostało wykonane w czasach dzieciństwa, a drugie obok, dla porównania zostało wykonane kilkanaście lat później. Zdjęcie wykonane później jest tak aranżowane, że ma się wrażenie, jakby czas stanął w miejscu. Jednak wpatrując się w bohaterów fotografii, można dostrzec upływ płynącego czasu.