Zgadnij, kto jest tym małym czytelnikiem?

Edit: Zagadka rozwiązana!
Na zdjęciu jest p. Katarzyna Helisz – nauczycielka matematyki i informatyki.
Zagadkę poprawnie rozwiązała Oliwia Wiligała z kl. V. GRATULUJEMY!

„Odkąd pamiętam zawsze lubiłam książki i zawsze bardzo dużo czytałam.

Moją ulubioną książką z dzieciństwa była „Bajarka opowiada” Marii Niklewiczowej. Jest to zbiór baśni z całego świata – afrykańskie, chińskie, indiańskie, skandynawskie, czeskie, niemieckie, polskie i inne. To dzięki tej książce poznawałam kulturę i zwyczaje innych krajów. Czytałam o  sprycie, odwadze, cierpliwości, przyjaźni i przede wszystkim o tym, że zawsze warto być dobrym człowiekiem. W książce jest też mnóstwo kolorowych i czarno – białych ilustracji, dzięki którym łatwiej mogłam wyobrazić sobie opisywane historie.

Z sentymentem wspominam książki: „Podróże Guliwera” Jonathana Swifta oraz „Przypadki Robinsona Crusoe” Daniela Defoe – opowieści o marynarzach, rozbitkach, którzy  samotnie odkrywają nieznane lądy, uczą się trudnej sztuki przetrwania  i  doświadczają wielu przygód podczas spotkania z mieszkańcami wyspy.

Byłam również fanką cyklu komiksów o  „Tytusie, Romku i Atomku” Henryka Jerzego Chmielewskego.  Wesołe przygody dwójki harcerzy i człekokształtnej małpy zawsze wprawiały mnie w dobry nastrój.  Do tej pory mam wszystkie albumy z tej serii.

Jako nastolatka rozczytywałam się również w cyklu powieści o Emilce autorstwa Lucy Maud Montgomery: „Emilka ze Srebrnego Nowiu”, „Emilka na falach życia”, … To opowieść o dziewczynce/nastolatce, która podobnie jak Ania z Zielonego Wzgórza jest wrażliwa na piękno przyrody, ma romantyczną duszę oraz talent pisarski.

Poza tym bardzo lubiłam poezję.”

 

Czy już wiesz, kto jest małym czytelnikiem? Swoją odpowiedź wyślij na adres: bibliotekanc@gmail.com

Następna zagadka ukaże się we wtorek, 7 kwietnia.

Osoba, której uda się jako pierwszej udzielić najwięcej prawidłowych odpowiedzi w kolejnych zadaniach wygrywa nagrodę książkową.

Zasady zabawy „Co dorośli czytali, kiedy byli mali?” opisane są na stronie http://www.spnowacerkiew.pl/?p=9098 

Powodzenia!