Szanowni rodzice i opiekunowie uczniów klas I – III szkoły podstawowej

Wiadomo już, że okres zawieszenia działalności dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej szkoły  został wydłużony do 10 kwietnia. W związku z tym przed szkołą i przed Państwem postawiono nowe zadania. Wszyscy stanęliśmy przed koniecznością zastosowania w edukacji nowych metod i technik kształcenia zdalnego. Zdajemy sobie sprawę, że uczniowie klas I -III zrobią sami niewiele, że konieczny jest nadzór Państwa jako rodziców. Mamy świadomość, że będziecie musieli to Państwo połączyć w wielu przypadkach z obowiązkami zawodowymi. Dzieci również odczuwają obecną sytuację w sposób szczególny, z ogromną niepewnością i obawami, strachem przed nieprzyswojonym materiałem. My jako nauczyciele deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań żeby wzajemnie się wspierać i szukać rozwiązań na sytuacje problemowe. 

 

Zachęcamy jednak do zadbania o kilka kluczowych elementów niezbędnych do prowadzenia nauki w domu:

  1. zapewnienie dziecku miejsca, gdzie będzie się mogło skupić i nic go nie będzie rozpraszać 
  2. odpowiednie miejsce do odpoczynku i aktywności fizycznej w  czasie przerw
  3. dostęp do internetu za pomocą komputera, TV smart  lub telefonu. 

 

Rozporządzenie Ministra Edukacji z dnia 20 marca 2020 r. nałożyło na szkołę obowiązek realizowania podstawy programowej. Chcemy Państwa uspokoić – podstawę programową w edukacji wczesnoszkolnej realizuje się przez trzy lata. W czasie tzw. zdalnej edukacji możemy realizować poszczególne jej elementy spokojnie i bez pośpiechu, każde dziecko swoim tempem. I zawsze będziemy mogli wrócić do przerobionego już materiału jak wrócimy do szkoły. Prosimy również nie martwić się jeśli wystąpią problemy techniczne, nauczyciele zawsze postarają się udzielić Wam pomocy. 

 

Jednak  każdy z nas lubi działać w określonych normach  i zasadach, dzieci również. Proponujemy, jeśli to możliwe, aby Państwa dziecko uczyło się  codziennie w godzinach od 9.00 – 12.00, z trzema 10 minutowymi przerwami na ruch czy wypicie herbatki. Nauczyciele będą wysyłać materiały do pracy w poniedziałek, środę i piątek zawsze do godziny 9.00 przy pomocy dziennika elektronicznego. Nie codziennie, tak aby każde dziecko mogło popracować swoim tempem.  Swoje propozycje aktywności fizycznej dwa razy w tygodniu będą również wysyłać nauczyciele wychowania fizycznego. Jeden raz w tygodniu materiały przesyłać będzie również nauczyciel języka angielskiego. Jednocześnie wychowawcy klasy codziennie do godz. 19.00 będą do Państwa dyspozycji za pośrednictwem dziennika elektronicznego, przy pomocy komunikatora Messenger, możliwy też będzie kontakt telefoniczny. Wszystko po to, aby odpowiadać na nurtujące Państwa pytania. 

 

Inne, dodatkowe, ciekawe  propozycje materiałów i informacje o możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu będziemy zamieszczać też na stronie internetowej szkoły i szkolnym FB. 

 

Gwarantujemy, że rozwiązania techniczne proponowane przez szkołę są bezpieczne, ale nic nie zastąpi czujności rodzica. Wspólnie zadbajmy o to, aby dziecko było bezpieczne w sieci i nie miało kontaktu z wrogimi sobie osobami i aby nie wchodziło na niebezpieczne strony. 

 

Życzymy wszystkim zdrowia, cierpliwości i wytrwałości

Alicja Kamińska – dyrektor szkoły

Ewelina Ejsmont – wychowawca klasy I

Judyta Stoltman – wychowawca klasy II

Sławomira Kurs – wychowawca klasy III