Konkurs na najładniejszą i najbardziej przyjazną środowisku ozdobę choinkową

Znalezione obrazy dla zapytania ozdoba bożonarodzeniowa rysunek   Ogłaszamy konkurs na najładniejszą i najbardziej przyjazną środowisku ozdobę choinkową bądź też bożonarodzeniowy stroik lub wianek świąteczny.

Święta już tuż, tuż zapewne wielu z Was przystraja drzewka bożonarodzeniowe w dary lasu: bombki wykonane z szyszek, kory, suszonych leśnych owoców itd. U wielu z Was na ten czas domy zostają pięknie przyozdobione specjalnie wykonanymi stroikami świątecznymi. Czas wykonać taką pracę z całą rodziną na konkurs!

Najlepsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane na naszej stronie. A także wezmą udział kiermaszu bożonarodzeniowym w naszej szkole.

 

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów i rodziców od oddziałów przedszkolnych do VIII klasy.

 

Celem konkursu jest zachowanie i promocja tradycji wytwarzania ozdób świątecznych, promocja zrównoważonego rozwoju poprzez promowanie drewna jako surowca w 100% odnawialnego. Pobudzenie aktywności twórczej w zakresie przygotowania produktów i ozdób przy wykorzystaniu darów z lasu i materiałów naturalnych. Rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych oraz popularyzacja lokalnej twórczości.

 

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

– ozdoba bożonarodzeniowa

– stroik bożonarodzeniowy

– wianek bożonarodzeniowy

 

Dopuszcza się przyniesienie prac rodzinnych po jednej z każdej kategorii. Oddziały przedszkolne i klasy I-III przynoszą prace konkursowe do wychowawców. Klasy IV-VIII do pani Anety Golimowskiej-Kobus. Możliwe jest stosowanie różnych materiałów, z zastrzeżeniem, że minimum jeden z nich musi pochodzić z lasu i podlegać recyklingowi.

Prace należy oddać do 10 grudnia, odpowiednio podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą, na doczepionej karteczce.

 

Ocenie podlegać będzie:

– kreatywność w wykorzystaniu darów lasu

– oryginalność

– estetyka

– wkład pracy włożony w ozdobę

 

 

Zapraszamy do udziału!