„Atomowi naukowcy” w naszej szkole już po raz drugi.

8 października uczniowie klas IV-VIII mieli okazję uczestniczyć w ciekawym pokazie „Atomowego naukowca” pana Kamila z Lublina. W sposób humorystyczny zostały przedstawione eksperymenty z zakresu chemii i fizyki, a właściwie uczniowie sami przeprowadzali doświadczenia pod nadzorem Pana Kamila. Mieliśmy okazję zobaczyć: „chemiczną lokomotywę”, ogromne bańki mydlane – dlaczego pękają?, zmianę cieczy w gaz oraz położyć się na „łóżku fakira”, a także odpowiedzieć na pytania czy widać ciśnienie atmosferyczne oraz wiatr?

Najbardziej efektowne jak zawsze okazały się „sztuczki” z ciekłym azotem, bagatela o temperaturze blisko -200 stopni Celsjusza. Uczniowie sprawdzili czy idzie zamrozić sobie dłoń, a także  czy można ją podpalić bez uszczerbku na zdrowiu?

Wspaniała lekcja chemii i fizyki za nami i mamy nadzieję, że „Atomowi naukowcy” odwiedzą nas znowu za rok. Za pokaz dziękujemy Radzie Rodziców, która sponsorowała to widowisko.

A.G-K

W załączniku kilka nagrań ze spotkania

nagranie1

nagranie2

nagranie3