Minęło 80 lat …

1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa.  Tego dnia miała miejsce bitwa pod Krojantami, czyli  pierwsza polska szarża kawaleryjska podczas wojny obronnej 1939 r.

Co roku, w pierwszą niedzielę września spotykamy się pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich, aby uczcić tych, którzy walczyli w obronie naszej wolności. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w Poczcie Sztandarowym niosąc ręcznie haftowany sztandar naszej szkoły im .18 Pułku Ułanów Pomorskich, a pod pomnikiem bohaterów możemy złożyć pamiątkowe kwiaty. Z ogromnym wzruszeniem słuchamy przemówień zaproszonych gości i organizatorów, w szczególności p. K. Szark – opiekunki naszej Szkolnej Izby Pamięci. Tutaj też można usłyszeć recytacje i piosenki w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a na polu szarży, tradycyjnie czeka na wszystkich stoisko ze smakołykami przygotowanymi przez społeczność naszej szkoły. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że pamięć o ułanach z 18 Pułku jest wiecznie żywa!

Zapraszamy do Szkolnej Izby Pamięci.

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Pozostałe materiały zostaną opublikowane już wkrótce.