Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Udało nam się pozyskać niemałą kwotę, bo aż 15 tys. złotych na zakup nowych książek do biblioteki. Każdy miał możliwość złożyć swoje propozycje książek, które chciałby przeczytać. Powstała obszerna lista pozycji książkowych. Zgodnie z życzeniami czytelników zakupiono 777 nowych książek. Są wśród nich propozycje dla młodszych i starszych bywalców biblioteki. Biblioteka rozszerzyła swoją ofertę o nowości czytelnicze, które od razu spotkały się z zainteresowaniem uczniów. W naszym dziale nowości codziennie pojawiają się nowe książki dla wszystkich grup wiekowych. Codziennie też młodzi czytelnicy zaglądają do biblioteki, aby sprawdzić „co nowego dziś do poczytania”.

W związku z realizacją programu zostało zaplanowanych wiele działań na terenie szkoły np.

-udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Jak nie czytam, jak czytam”,

-okolicznościowe wystawy literatury z okazji  Święta Niepodległości, Dnia Papieskiego, Świąt Bożego Narodzenia i innych

-zajęcia czytelnicze w każdej klasie z wykorzystaniem nowo zakupionych książek.

-założenie „Klubu Kumatych” na stronie internetowej szkoły

– nagranie filmiku promującego czytelnictwo

– akcja „Czytanie na dywanie” w przedszkolu

Wielu uczniów, dzięki nowościom książkowym, przekonało się ,że czytanie „jest fajne” i może być sposobem na spędzanie wolnego czasu. Zapraszamy i Ciebie, przyjdź do biblioteki po nowa, ciekawą książkę.